Morwa

Moruše bílá - Morus alba je vynikající medové ovoce, které má v čerstvé i sušené podobě vynikající blahodárné vlastnosti. Moruše jsou vynikajícím přírodní sladidlem s nulovým obsahem cukru vhodné zejména pro diabetiky, lidi trpící vysokým krevním tlakem či nadváhou.

Moruše bílá - Morus alba je vynikající medové ovoce, které má v čerstvé i sušené podobě vynikající blahodárné vlastnosti. Moruše se vyskytují po celé Hedvábné stezce, kde byly jako dobrý skutek vysazovány pro poutníky jako místo odpočinku, zdroj stínu a potravy. Jejich listy jsou potravou pro bource morušového.

Moruše jsou vynikajícím přírodní sladidlem s nulovým obsahem cukru vhodné zejména pro diabetiky, lidi trpící vysokým krevním tlakem či nadváhou. Námi nabízené Moruše jsou 100% bio – stromy na nichž jsou moruše pěstovány jsou obrovské a desítky let staré. Díky tomu jsou mimořádně odolné a nejsou na nich tedy používány pesticidy či chemická hnojiva.

Sušené moruše jsou velice výživné sušené ovoce, podobně jako jakákoliv jiná bobule. Jsou bohaté na vitamín C, železo, vápník, vlákninu a zároveň chrání před rakovinou.
Sušené moruše jsou vynikající a zdravá svačina. Mají zlatou barvu, velikost asi jako rozinky a mají chutnou sladkou chuť jako sušené fíky. Jsou sbírány ze stromů a následně sušené na slunci bez jakýchkoliv přidaných látek. Skladujte je ve studeném, suchém, čistém a dobře větraném prostoru.

Doporučená teplota skladování je 10-15 stupňů Celsia s relativní vlhkostí pod 50 %.

 

 

Nutriční hodnoty ve 100 g:
Energetická hodnota             1360,8 kJ / 325 kcal
Tuky 2,5 g
Sacharidy 77,5 g
z toho cukry 45 g
Vláknina 12,5 g
Bílkoviny 10 g
Vitamin C 37,5 mg (47%)
Vápník 250 mg (31%)
Železo 13,5 mg (96%)